G-E0EWZBLP0V
уторак , 20 фебруара 2024
Home / CRNA HRONIKA / KATASTROFALNA NESREĆA KOD KIKINDE;Motorciklistu „isekao“ auto sa ženom i detetom (3): Milan Opačić podlegao teškim povredama

KATASTROFALNA NESREĆA KOD KIKINDE;Motorciklistu „isekao“ auto sa ženom i detetom (3): Milan Opačić podlegao teškim povredama

FELJTON.rs

18.04.2021.

Milan Opačić (50), motociklista iz Kikinde koji je vozeći omiljeni „suzuki“ stradao u saobraćajnoj nesreći, ostavio je iza sebe ćerku i dva sina, a članovi Moto kluba „No Limits“, u neverici i sa suzama u očima sećaju se kolege Panča, kako su ga svi zvali.

Milan Opačić

Milan Opačić, Foto: Privatna arhiva

Opačić je podlegao povredama kod Bašaida, na putu za novosadski KC Vojvodine, kada sanitetsko vozilo nije još ni izašlo iz Kikinde. Preminuo je od posledica teških telesnih povreda koje je zadobio u stravičnoj saobraćajnoj nesreći , u subotu posle 18 časova, koja se dogodila na rasksnici Partizanske i ulice Jovana Jovanovića Zmaja. Njegove kolege iz MK „No Limits“ u šoku i neverici kažu da nikada nije brzo vozio i da je bio savestan učesnik u saobraćaju.

-Velika je tagedija i gubitak za porodicu i nas, njegove drugare, bio je dobar prijatelj. Iza sebe je ostavio ćerku i dva sina. Ne možemo da dođemo sebi. Hitna pomoć ga je prvo prevezla u kikindsku bolnicu, a onda su krenuli za Novi Sad, međutim, preminuo je kod Bašaida i sanitet se vratio. Slomljene su mu obe ruke, zadobio je teške povrede glave, izgubio je jedno oko, imao je unutrašnje krvarenje, oba plućna krila su mu probušena-navodi za „Alo!“ potpredsednik MK „No Limits“ Darko Bokan.

-Prošle godine motor nije ni vozio, jer je imao povredu kolena. Ove godine je drugi put seo na motor, nažalost, bilo je pogubno. Sreća u nesreći je da su žena i dete iz automobila preživeli, verovatno ga nije videla. Da je Panča vozio prebrzo, niko ne bi preživeo-dodaje Bokan.
Milan se kretao putem sa pravom prvenstva, ali se u tom momentu putničko vozilo „citroen ksara“, koje je imalo znak „stop“, uključilo u saobraćaj i preseklo put nastradalom bajkeru koji se zabio u automobil.

-Motocikl se kretao ulicom Jovana Jovanovića Zmaja iz pravca industrijske zone i naleteo na putničko vozilo kojim je upravljala žena iz Partizanske ulice, a koja je na zadnjem, auto sedištu, prevozila trogodišnje dete-rekli su iz Policijske uprave Kikinda.
Žena D. A. B. iz Kikinde (42) je zbog preloma kuka prebačena na lečenje u zrenjaninsku bolnicu, dok je njeno trogodišnje dete zadobilo lakše povrede.

Udes

Saobraćajna nesreća

Saobraćajna nesreća

Nastradali Opačić bio je radnik Elektrovojvodine i radio je kao monter na terenu. Pre 10 godina postao je član MK „No Limits“.

Milan Opačić

Milan Opačić, Foto: Privatna arhiva

Njegovo telo odneto je na obdukciju u novosadski Centar za sudsku medicinu.

I „Banatski bajkeri“ tuguju

-Panča je vozio njegov omiljen motor „suzuki srad 750“. Išli smo zajedno na moto susrete, imam samo reči hvale za njega, mnogo nam je žao. Bajkeri su izgubili mnogo njegovim odlaskom. Sada vozi nebeskim drumovima-kaže predsednik MK „Banatski bajkeri“ Tamaš Ferenc.

Pre Panče stradao Dani

-Apelujemo na vozače automobila da obrate pažnju na bajkere, jer nas ne primećuju u toku vožnje. Kao i u slučaju našeg dragog Panče, pre 2,5 godine izgubili smo Danija iz Tobe, kojem je presečen put sa pravom prvenstva kod kvantaške pijace u Kikindi. Preminuo je na licu mesta. Naš klub ima humanitarne akcije, dobrovoljni smo davaoci krvi, a 80 odsto nas su nepušači, niti konzumiramo alkohol. Sa policijom organizujemo akcije o bezbednosti u saobraćaju gde su uključene i škole, kada držimo predavanja deci. Ko divlja po gradu od naših članova, isključujemo ga iz kluba-navodi potpredsednik MK „No Limits“ Darko Bokan.

Pratite nas na društvenim mrežama

(feljton.rs/alo)

About feljton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

+ 74 = 78

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

FELJTON.rs

12.11 2021

SRPSKI STOMATOLOG NUDI NAGRADU OD 50.000 EVRA! građani ce biti BOGATO nagrađeni ukoliko KACE I DELE OVU VEST PO SVOJIM DRUSTVENIM MREZAMA

U Novom Sadu je ponovo opljačkana jedna stomatološka ordinacija!

Naime, pljačka se dogodila u ulici Đorđa Zličića broj 44, i to već drugi put u kratkom vremenskom periodu.

 1 / 4 FOTO: PRIVATNA ARHIVA

NE PROPUSTITE…

SRPSKI STOMATOLOG NUDI NAGRADU OD 50.000 EVRA! građani ce biti nagrađeni ukoliko ponude relevantnu informaciju,Ovo su detalji

Prvi put se pljačka dogodila 1. 12. 2017. godine kada je iz ordinacije ukradeno 120 turbina, a pre toga je stomatologu Aleksandru Radoviću nestao automobil iz dvorišta, i potom mu je kuća u kojoj stanuje obijena. 

Stomatolog Aleksandar Radović je za Espreso objasnio kako se sve to izdešavalo i na koga sumnja.

Kada se dogodila prva pljačka priveden je Predrag Kostic, za kim je im bila raspisana potera za tesku kradju, i on mi je 13. januara prošle godine upao u kuću sa nožem. Tada mi je naneo osam uboda, tako da sam jedva ostao živ, i bio sam smrtno ranjen. U tim trenucima, uzeo sam pištolj i u samoodbarni sam ga upucao, objasnio je Radović”. 

foto: Privatna arhiva

Kako kaže, druga pljačka se dogodila 6. juna prošle godine, a za oba puta podneo je i krivične prijave.

Drugog puta mi je nestalo 220 turbina, aparat za espreso kafu, zatim stomatološki kolenjaci u vrednosti od 200 000 evra. Što se tiče ove pljačke, policija još nije ništa otkrila ko je počinilac (izvrsilac), ali se zna tiper, organizato M.A. i njegov sin M.A. USKORO CE BITI OBJAVLJENE NJIHOVE FOTOGRAFIJE SA MESTOM BORAVKA..

Sve nase informacije su dobijene od izvora informacija MUPA Novi Sad

Za informaciju gde je roba prodata i koje ucesnik u pljacki nudim nagradu od 50.000e KOJA CE BITI ISPLACENA ODMAH.

foto: Privatna arhiva

Dodaje da je ponudio nagradu za informaciju, GDE SE DOSTA ZAINTERESOVANIH JAVILO SA RAZNIM INFORMACIJAMA. Jos nije dobijena tacna informacija tako da je nagrada jos aktivna

Juče sam objavio da sam raspisao nagradu za informaciju u vrednosti od 50. 000 evra, pa očekujem da će se neko javiti u narednom vremenskom periodu”, zaključuje Radović

U opisu je naveo da će građani biti nagrađeni ukoliko ponude relevantnu informaciju u vezi sa ovim slučajem oko otkrivanja izvršioca pljačke i poslovnog prostora u kome je ukradena stomatološka oprema. 

Informacije javiti

Novi Sad policijska ispostava klisa

ili pozivom 192

ili DIREKTNO Aleksandru Radovicu

Pratite nas na društvenim mrežama

https://www.instagram.com/feljton.rs/

https://www.facebook.com/feljton.rs

https://twitter.com/FeljtonRs

(feljton.rs/espreso)