G-E0EWZBLP0V
четвртак , 23 маја 2024
Home / RAZONODA / BEOGRAD JE ZAKON, KAKVI MORE LONDON, RIM, NJUJORK ILI PARIZ! Hoćete da jedete, pijete, „živite kao carevi“, preselite se u srpsku prestonicu! VELIKO ISTRAŽIVANJE „NUMBEA“ REŠILO DILEME!

BEOGRAD JE ZAKON, KAKVI MORE LONDON, RIM, NJUJORK ILI PARIZ! Hoćete da jedete, pijete, „živite kao carevi“, preselite se u srpsku prestonicu! VELIKO ISTRAŽIVANJE „NUMBEA“ REŠILO DILEME!

FELJTON.rs

Za jedan kupljeni hleb u Atini ili Parizu u Beogradu može da se kupi devet. Za našu cenu kilograma mesa u Rimu, Njujorku ili Tokiju možete da kupite 300 grama, a u Parizu ćete dobiti samo jednu šniclu

Beograd je postao jedno od najatraktivnijih mesta za život i posao u svetu, pokazuju podaci čuvenog američkog sajta „Numbeo“, specijalizovanog za istraživanje i analizu troškova života.

U poređenju sa 14 glavnih gradova istraživanje je pokazalo da je u našoj prestonici sve višestruko jeftinije, a da je kvalitet života poslednjih godina evidentno porastao. Veliki uticaj na ovako veliko priznanje sajta trenutno leži i u najefikasnijoj masovnoj vakcinaciji, zbog koje Beograd ima bolju epidemiološku situaciju nego mnoge metropole u Evropi i svetu.
 

Kako je istraživanje pokazalo, poslednjih godinu dana sve više stranaca dolazi u ogromnom broju da radi u Beogradu. Kao razlog su naveli niske cene zakupa stanova, to što imaju pristup brzom i stabilnom internetu, što je Srbija van šengenske zone, što je lako kroz grad ići pešice, što su ljudi u njemu srdačni i dobro govore engleski…

Najjeftiniji vrtić

Cena vrtića od 50 evra je najniža u celoj Evropi

Primamljivo mesto

Prema podacima sa sajta „Numbeo“, za kupovinu modernog novoizgrađenog stana u Beogradu potrebno je čak šest puta manje novca nego za nekretninu u Londonu, Parizu, Njujorku ili Pekingu, tri puta manje nego u Rimu ili duplo manje nego u Pragu. Još veća razlika oseća se u zakupu nekretnina. Za cenu godine dana stanovanja u centru Beograda u Londonu i Njujorku možete da boravite svega dva meseca, a vrednost iznajmljivanja stana je znatno veća i u gradovima gde su prihodi za nijansu veći nego kod nas, poput Zagreba, Praga i Atine.


Osetna razlika vidi se i čim se uđe u prodavnice. Za cenu jednog kupljenog hleba u Oslu, Atini ili Parizu u Beogradu može da se kupi devet. S druge strane, za novac koji vam je u Beogradu potreban za kilogram mesa u Rimu, Njujorku ili Tokiju možete da kupite 300 grama, a u Oslu i Parizu za tu novčanu vrednost dobićete samo jednu šniclu.


Glavni grad, kako je pokazalo istraživanje, ima i znatno jeftiniji taksi prevoz, internet, kao i pretplatu za teretanu. Ubedljivo najveća razlika u odnosu na druge gradove vidi se u ceni vrtića, koji je kod nas čak 45 puta jeftiniji nego u Njujorku, 35 puta nego u Londonu, 18 puta nego u Parizu… Velike razlike osećaju se i u restoranima i kafićima. Tako za jedan ručak za dvoje u Oslu u Beogradu možete da odete na četiri, za jedno pivo u Parizu ili Njujorku u našem glavnom gradu možete da popijete pet piva. Za cenu jedne kafe ili soka u nekoj od ovih 14 metropola u našoj prestonici obrnete dve-tri ture.

Goran Vesić, zamenik gradonačelnika Beograda, kaže za Informer da u poslednjih godinu dana imamo sve više ljudi koji dolaze iz inostranstva da žive u Beogradu zbog odličnih uslova.
– Treba da napravimo posebnu strategiju za promociju naše prestonice kao destinacije u kojoj može da se živi. U našem glavnom gradu su niži troškovi života, a veći je komfor, jer je manji grad od mnogih svetskih metropola i brže se stiže sa jednog na drugi kraj grada. Takođe, prednost je i to što su troškovi života daleko niži. Recimo, pogledajte samo cene vrtića. Kod nas treba oko 50 evra za jedno dete, što je najniža cena u celoj bivšoj Jugoslaviji, a kamoli u Evropi i svetu – kaže Vesić.
On dodaje da je pandemija koronavirusa potpuno izmenila način poslovanja u mnogim oblastima ekonomije, pa ljudi danas rade, za recimo, američku firmu i primaju platu u Njujorku, a obavljaju posao iz Beograda.
– Imamo mi mnogo toga da popravimo u našem gradu, ali smo svakako bezbedan grad sa daleko kvalitetnijim životom nego što je to slučaj u drugim gradovima u svetu – kaže Vesić.
 

Bolji imidž prestonice

Ekonomista Milan Kovačević kaže za Informer da, kada govorimo o niskim cenama, ali i drugim parametrima, kao što je gradnja i infrastruktura, Beograd je na dobrom putu da postane jedno dobro mesto za život.
– Ako pogledamo koliko se gradi u našem glavnom gradu i da su tek u planu građevinski projekti, naš grad postaje i vraća se na listu dobrih lokacija. Ukoliko generalno uporedimo cene u restoranima, marketima, saobraćaju i u hotelima sa ostalim velikim i popularnim gradovima u svetu, dolazimo do zaključka da je naš grad veoma privlačan za turiste. To se najbolje vidi prema cenama u restoranima, jer u Beogradu dobijete dobru uslugu za „male pare“. Takođe, strance kod nas privlače i niske cene cigareta, provoda i hrane – kaže Kovačević i napominje da je izgradnjom „Beograda na vodi“ podignut standard našeg grada i da su i cene kvadrata sada više, što takođe pozitivno doprinosi imidžu prestonice.

Pratite nas na društvenim mrežama

(feljton.rs/informer)

About feljton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

48 + = 52

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

FELJTON.rs

12.11 2021

SRPSKI STOMATOLOG NUDI NAGRADU OD 50.000 EVRA! građani ce biti BOGATO nagrađeni ukoliko KACE I DELE OVU VEST PO SVOJIM DRUSTVENIM MREZAMA

U Novom Sadu je ponovo opljačkana jedna stomatološka ordinacija!

Naime, pljačka se dogodila u ulici Đorđa Zličića broj 44, i to već drugi put u kratkom vremenskom periodu.

 1 / 4 FOTO: PRIVATNA ARHIVA

NE PROPUSTITE…

SRPSKI STOMATOLOG NUDI NAGRADU OD 50.000 EVRA! građani ce biti nagrađeni ukoliko ponude relevantnu informaciju,Ovo su detalji

Prvi put se pljačka dogodila 1. 12. 2017. godine kada je iz ordinacije ukradeno 120 turbina, a pre toga je stomatologu Aleksandru Radoviću nestao automobil iz dvorišta, i potom mu je kuća u kojoj stanuje obijena. 

Stomatolog Aleksandar Radović je za Espreso objasnio kako se sve to izdešavalo i na koga sumnja.

Kada se dogodila prva pljačka priveden je Predrag Kostic, za kim je im bila raspisana potera za tesku kradju, i on mi je 13. januara prošle godine upao u kuću sa nožem. Tada mi je naneo osam uboda, tako da sam jedva ostao živ, i bio sam smrtno ranjen. U tim trenucima, uzeo sam pištolj i u samoodbarni sam ga upucao, objasnio je Radović”. 

foto: Privatna arhiva

Kako kaže, druga pljačka se dogodila 6. juna prošle godine, a za oba puta podneo je i krivične prijave.

Drugog puta mi je nestalo 220 turbina, aparat za espreso kafu, zatim stomatološki kolenjaci u vrednosti od 200 000 evra. Što se tiče ove pljačke, policija još nije ništa otkrila ko je počinilac (izvrsilac), ali se zna tiper, organizato M.A. i njegov sin M.A. USKORO CE BITI OBJAVLJENE NJIHOVE FOTOGRAFIJE SA MESTOM BORAVKA..

Sve nase informacije su dobijene od izvora informacija MUPA Novi Sad

Za informaciju gde je roba prodata i koje ucesnik u pljacki nudim nagradu od 50.000e KOJA CE BITI ISPLACENA ODMAH.

foto: Privatna arhiva

Dodaje da je ponudio nagradu za informaciju, GDE SE DOSTA ZAINTERESOVANIH JAVILO SA RAZNIM INFORMACIJAMA. Jos nije dobijena tacna informacija tako da je nagrada jos aktivna

Juče sam objavio da sam raspisao nagradu za informaciju u vrednosti od 50. 000 evra, pa očekujem da će se neko javiti u narednom vremenskom periodu”, zaključuje Radović

U opisu je naveo da će građani biti nagrađeni ukoliko ponude relevantnu informaciju u vezi sa ovim slučajem oko otkrivanja izvršioca pljačke i poslovnog prostora u kome je ukradena stomatološka oprema. 

Informacije javiti

Novi Sad policijska ispostava klisa

ili pozivom 192

ili DIREKTNO Aleksandru Radovicu

Pratite nas na društvenim mrežama

https://www.instagram.com/feljton.rs/

https://www.facebook.com/feljton.rs

https://twitter.com/FeljtonRs

(feljton.rs/espreso)