G-E0EWZBLP0V
субота , 1 октобра 2022
Home / ZABAVA / Tabela kalorija sadržana u namirnicama

Tabela kalorija sadržana u namirnicama

Feljton.rs

18.3.2021

MLEKO I MLEČNI PROIZVODI

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Mleko (0,9 % masti)167404,73,30,9
Mleko (3,2 % masti)275664,73,33,2
Jogurt (obični)36040544
Kisela pavlaka8001923318
Slatka pavlaka13003172332
Puding od čokolade560134213,54
Sirni namazi (23% masti)4801156135
Topljeni sir (45 % masti)127538561424
Tvrdi sir (45% masti)155537232528
Sveži kravlji sir101724153

Vrh Stranice ↑ 

Predlažemo Vam da uradite test i saznate svoj personalizovani program ishrane i treninga za prirodno i trajno mršavljenje

MESO I MESNE PRERAĐEVINE

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Bubrezi (teleći)5051211156
Viršle (govedina + svinjetina)135032021129
Viršle (pileće)108025871320
Janjetina (srednje masna)87521101915
Jetra (teleća)5751374184
Jetrena pašteta186044011240
Kobasica (prosečno)135532411130
Konjetina370890162
Krvavice178042401339
Mesni narezak (svinjsko meso)178042441240
Mleveno, mešano meso106025302019
Ovčetina105024601324
Piletina (belo meso bez kostiju)6001440213
Ćuretina (belo meso bez kostiju)9702310225
Salama parizer219052311747
Salama, pileća, ćureća82019711614
Slanina25306050860
Srnetina5151230213
Svinjetina144534501827
Šunka dimljena i pršuta165338501833
Šunka (kuvana)114527401920
Šunka ćureća/pileća5251280195
Teletina3901050213

Vrh Stranice ↑ 

RIBA

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Bakalar295760171
Dagnja270662122
Grgeč295750152
Haringa65015501310
Inćun310890173
Jastog305861162
Jegulja8752091918
Kamenica (ostriga)22549461
Lignja295771161
Losos91021702014
Pastrva4701120182
Sardine u ulju100524012414
Skuša82019501912
Šaran270650103
Škampi310910172
Štuka305850172
Tunjevina u ulju127030302421

Vrh Stranice ↑ 

PROIZVODI OD ŽITARICA

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Crni hleb10462505161
Dvopek159039777101
Griz155037075101
Kolači od samog testa131531439713
Kokice158037672134
Hleb sa celim zrnima10042404671
Kukuruzni hleb9152203159
Kukuruzne pahuljice16253888361
Musli155037168116
Polubeli hleb10552525231
Pšenično brašno155037071122
Raženo brašno14903563591
Riža ljuštena15403687971
Riža neljuštena15503717572
Soja u zrnu1785427263819
Sojin sir (tofu)28572284
Testenina sa jajima163039072133
Zobene pahuljice168040266147

Vrh Stranice ↑ 

KROMPIR I PROIZVODI OD KROMPIRA

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Čips od krompira237556850540
Krompir355851920
Pomfrit113027034412

Vrh Stranice ↑ 

VOĆE

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Ananas230561300
Banane410992310
Borovnice260621411
Breskve192461110
Dinje10024510
Grožđe295701610
Grejp180421010
Jabuka218521200
Jagode15036710
Kivi230551111
Kruške230551200
Lubenica10024510
Maline17040810
Mandarine200481110
Marelice230541210
Narandže22654910
Ribizle (crvene)190451010
Ribizle (crne)260631410
Šljive245581410
Trešnje240571310

Vrh Stranice ↑ 

POVRĆE

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Artičoke9023510
Brokula14033430
Cvekla15037820
Celer15938720
Pasulj4801102171
Grašak389931471
Kelj19046541
Krastavci4210210
Kupus (kiseli)10926420
Kupus (slatki)21852741
Luk17542910
Šargarepa14635710
Paprika11728510
Patlidžan11026510
Paradajz8019310
Šampinjoni10124330
Španać9623220
Zelena salata5914210
Zelje10025410

Vrh Stranice ↑ 

MASNOĆE

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Maslac31907550183
Margarin30407200081
Majonez32007613180
Majonez light14403416135
Svinjska mast380090000100
Biljna mast315075391474
Tartar sos19754802152
Ulje maslinovo380090000100
Ulje repino380090000100
Ulje od suncokreta388592800100
Ulje od kukuruznih klica389193000100

Vrh Stranice ↑ 

JAJA

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Celo jaje70016711311
Žumance158037701632
Belance230541110

Vrh Stranice ↑ 

SLATKIŠI

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Biskvit masni194546252526
Bomboni tvrdi obični16303909100
Bomboni voćni12202927300
Čokolada mlečna235556355933
Čokolada za kuvanje2355564631428
Čokoladni bomboni198549068522
Čokoladni namaz – nutella222053459730
Guma za žvakanje11702807000
Gumeni bomboni14503458800
Kakao prah970232552014
Keks sa čokoladnim preljevom220053068628
Marmelada10902616600
Med12753038100
Napolitanke230555062432
Piškoti163539370127
Plazma keks1810440701212
Puding u prahu16003809500
Šećer kristal165039110000

Vrh Stranice ↑ 

PIĆA

Namirnica (100 g)EnergijaUHBelančevineMasti
 kJkcalggg
Limunada210491200
Sok od jabuke200471200
Sok od narandže200471110
Sok od grejpa17040910
Sok od ribizle210501200
Sok od šargarepe12028610
Sok od grožđa300711800
Svetlo pivo19045410
Crno vino28066000
Belo vino29070000
Rakija770185000
Penušavo vino35084300
Viski1050250000

(feljton.rs/najbrzadijeta)

About feljton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WC Captcha + 33 = 36

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

FELJTON.rs

12.11 2021

SRPSKI STOMATOLOG NUDI NAGRADU OD 50.000 EVRA! građani ce biti BOGATO nagrađeni ukoliko KACE I DELE OVU VEST PO SVOJIM DRUSTVENIM MREZAMA

U Novom Sadu je ponovo opljačkana jedna stomatološka ordinacija!

Naime, pljačka se dogodila u ulici Đorđa Zličića broj 44, i to već drugi put u kratkom vremenskom periodu.

 1 / 4 FOTO: PRIVATNA ARHIVA

NE PROPUSTITE…

SRPSKI STOMATOLOG NUDI NAGRADU OD 50.000 EVRA! građani ce biti nagrađeni ukoliko ponude relevantnu informaciju,Ovo su detalji

Prvi put se pljačka dogodila 1. 12. 2017. godine kada je iz ordinacije ukradeno 120 turbina, a pre toga je stomatologu Aleksandru Radoviću nestao automobil iz dvorišta, i potom mu je kuća u kojoj stanuje obijena. 

Stomatolog Aleksandar Radović je za Espreso objasnio kako se sve to izdešavalo i na koga sumnja.

Kada se dogodila prva pljačka priveden je Predrag Kostic, za kim je im bila raspisana potera za tesku kradju, i on mi je 13. januara prošle godine upao u kuću sa nožem. Tada mi je naneo osam uboda, tako da sam jedva ostao živ, i bio sam smrtno ranjen. U tim trenucima, uzeo sam pištolj i u samoodbarni sam ga upucao, objasnio je Radović”. 

foto: Privatna arhiva

Kako kaže, druga pljačka se dogodila 6. juna prošle godine, a za oba puta podneo je i krivične prijave.

Drugog puta mi je nestalo 220 turbina, aparat za espreso kafu, zatim stomatološki kolenjaci u vrednosti od 200 000 evra. Što se tiče ove pljačke, policija još nije ništa otkrila ko je počinilac (izvrsilac), ali se zna tiper, organizato M.A. i njegov sin M.A. USKORO CE BITI OBJAVLJENE NJIHOVE FOTOGRAFIJE SA MESTOM BORAVKA..

Sve nase informacije su dobijene od izvora informacija MUPA Novi Sad

Za informaciju gde je roba prodata i koje ucesnik u pljacki nudim nagradu od 50.000e KOJA CE BITI ISPLACENA ODMAH.

foto: Privatna arhiva

Dodaje da je ponudio nagradu za informaciju, GDE SE DOSTA ZAINTERESOVANIH JAVILO SA RAZNIM INFORMACIJAMA. Jos nije dobijena tacna informacija tako da je nagrada jos aktivna

Juče sam objavio da sam raspisao nagradu za informaciju u vrednosti od 50. 000 evra, pa očekujem da će se neko javiti u narednom vremenskom periodu”, zaključuje Radović

U opisu je naveo da će građani biti nagrađeni ukoliko ponude relevantnu informaciju u vezi sa ovim slučajem oko otkrivanja izvršioca pljačke i poslovnog prostora u kome je ukradena stomatološka oprema. 

Informacije javiti

Novi Sad policijska ispostava klisa

ili pozivom 192

ili DIREKTNO Aleksandru Radovicu

Pratite nas na društvenim mrežama

https://www.instagram.com/feljton.rs/

https://www.facebook.com/feljton.rs

https://twitter.com/FeljtonRs

(feljton.rs/espreso)