Jedno je izvesno – Vladimir Vuletić, vanredni profesor Pravnog fakulteta u Beogradu i doskorašnji potpredsednik FK Partizan, neće otići bez borbe.0Piše: Vuk Jeremić12. marta 2021. 13.00 Izmenjeno: 13.01
Foto: STARSPORT
Otkako je početkom februara, nakon hapšenja Veljka Belivuka, dao ostavku u Partizanu, na svaki udarac vlasti je odgovorio.
Kada su ga stavljali na naslovne strane, davao je intervjue govoreći o vezama generalnog sekretara Vlade Novaka Nedića sa Belivukovom grupom, ugao afere koji bi vlast najradije da sakrije.
Kada su objavili snimak njegovog razgovora sa Belivukom, čime se, kako je rekao, „sprema spektakularno hapšenje“, odlučio je da ih preduhitri isam se preda tužilaštvu.
Preduhitrili su oni njega i dok je pio čaj u kafiću nedaleko od zgrade tužilaštva uručili mu poziv u SBPOK.
Na izjavu državnog vrha da „treba da se stidi, zna on zbog čega“ podneo je krivičnu prijavu protiv Vučića i Vulina.
Zbog objavljivanja snimka podneo je krivičnu prijavu protiv organizovane kriminalne grupe iz Predsedništva, MUP-a, Pinka i Informera.
O odnosima rukovodstva Partizana sa navijačkom grupom Principi, koja je funkcionisala kao plašt za kriminalnu organizaciju koja se bavila trgovinom narkoticima i pratećim aktivnostima više se nagađa nego što se pouzdano zna.
Ne zna se da li su bili njihovi jataci, taoci ili nešto između.
Tu objavljeni razgovor Belivuka i Vuletića malo pomaže – nejasno je da li su uzajamne izjave bratske ljubavi uzrokovane srdačnim odnosima ili strahom.
Vuletićev kočoperan odgovor na kampanju satanizacije nikoga ne bi trebalo da iznenadi.
Godinama unazad on je uživao u javnom prepucavanju a dostupne platforme za (kontra)napade bile su mu saopštenja Partizana i Tviter.
Zbog objavljivanja uvredljive fotomontaže deteta golmana Crvene zvezde Milana Borjana krajem prošle godine reagovao je Rektorski kolegijum univerziteta, najoštrije osuđujući njegov postupak.
Crvena zvezda mu je, inače, neiscrpan izvor inspiracije, a njegov stav o rivalskom klubu najbolje je sam sumirao u jednom tvitu: „Ono što je ISIS za Palmiru, to je CZ za srpski fudbal.“
Mnogo manje pažnje javnosti privlači njegova akademska karijera.
Na fakultetu je, kako voli da kaže, bio „bolji student i od predsednika“ diplomirajući 2001. kao student generacije.
Narednih godina je magistrirao i doktorirao, a predmet akademskog interesovanja mu je zaštita prava potrošača u Rimskom pravu.
Trenutno predaje Rimsko pravo i Srpsku pravnu istoriju.
Rođen je u Šapcu 1978. godine.
Teatralnost u javnim nastupima je očekivana kada se uzme u obzir da je u mladosti dobijao nagrade i za glumu u amaterskom pozorištu i za besedništvo. Govori engleski, a služi se nemačkim i latinskim.
(Feljton.rs/danas)