Vaš izvor najnovijih vesti i analiza

JOVIČIĆU ODUZIMAJU IMOVINU, „ČEŠLJAJU“ SE BANKOVNI RAČUNI PORODICE NA KOJE JE PREBACIVAO NOVAC! Kupovao stanove po Beogradu, otvarao firme!

FELJTON.rs

06.06 2021

Policija proverava svu imovinu predsednika opštine Palilula Aleksandra Jovičića (34), uhapšenog zbog sumnje da je omogućio nelegalnu gradnju na toj opštini, a sva imovina, koja je na ovaj način stečena, biće mu oduzeta, piše Blic

Da Jovičić, otkako je postao prvi čovek Palilule, jedne od najvećih opština u Beogradu, živi „na visokoj nozi“, bilo je jasno svima u njegovom okruženju. Kako su ispričali meštani Borče, naselja u kom je Jovičić odrastao, čim je došao na funkciju asfaltirao je put do porodične kuće, a potom i nju sredio. Međutim, nezvanično, Jovičić na toj adresi nije živeo već je ubrzo počeo da kupuje stanove po Beogradu, ali da ih uknjižava na druga imena. Za to vreme on je sa suprugom i detetom živeo u „krugu dvojke“.

NE PROPUSTITE…

SRPSKI STOMATOLOG NUDI NAGRADU OD 50.000 EVRA! građani ce biti BOGATO nagrađeni ukoliko KACE I DELE OVU VEST PO SVOJIM DRUSTVENIM MREZAMA

HIT VEST

NAJVECI NOVOSADSKI KRIMINALAC JAVNA IZVRSITELJKA JASNA BRCKALOVA! NAPLACUJE! HOCU 1.225.000 ZA DUG OD 70.000 DIN

Odakle predsedniku opštine, čija je plata oko 100.000 dinara novac za časove letenja avionom, koji koštaju tričavih 8.000 evra i nove stanove, niko nije znao, ali je mnogima bilo sumnjivo. Paralelno, njegova supruga otvorila je firmu za dizajn enterijera, a i njen otac, a Jovičićev tast, na svoje ime otvorio je drugu – za legalizaciju objekata i dizajn.

– Policija je pretresala, pored njihovog porodičnog doma, i firmu njegove supruge Mirjane. Firma Mirjane Jovičić bavi se uređenjem interijera, pa postoji sumnja da su investitori ucenjivani da koriste usluge baš njene firme“ – kaže izvor Blica iz policije.

Prema podacima iz APR, ova firma osnovana je 2019. godine i Mirjana je jedini vlasnik. U isto vreme firmu je otvorio i Jovičićev tast, međutim i u njoj su radile Mirjana Jovičić i njena sestra. Ta firma bavila se i poslovima legalizacije, projektovanjem i dizajnom.

Uhapšen Aleksandar Jovičić
350.000 evra u kešu

Direktor policije Vladimir Rebić potvrdio je da je u Jovičićevom stanu pronađeno 350.000 evra u kešu, a policija je pretresla i druge lokacije koje „palilulski pilot“, kako ga zovu otkako je u javnosti počeo da se hvali da ide na časove letenja, koristi – službene prostorije u opštini, ali i firmu njegove supruge.

SLEDECA VEST

UBIŠE BOGA U NJEMU: OSUMNJICEN JE DA JE POKUSAO DA PRODA STOMATOLOSKU OPREMU UKRADENU U NOVOM SADU pogledajte(video)

HIT VEST NE PROPUSTITE…

NAJVECI NOVOSADSKI KRIMINALAC JAVNA IZVRSITELJKA BILJANA PESEVEKA! NAPLACUJE! 136.000 ZA DUG OD 15.000 DIN

Šta je na ovim lokacijama pronađeno, za sada nije poznato, ali su iz MUP-a rekli da su „zadovoljni prikupljenim dokazima“.

Kupio i avion?

Pored provere sve njegove imovine, policija proverava i navode da Jovičić u svom vlasništvu ima i avion vredan oko pola miliona evra!

– U stanu i službenim prostorijama Jovičića pronađeno je oko 350.000 evra, ali na istrazi je da utvrdi dalje odakle su te pare. Treba utvrditi poreklo tih para. To će svakako biti oduzeto, jer imovina koja je stečena nelegalno, mora se oduzeti – rekao je direktor policije Vladimir Rebić.

Prema nezvaničnim informacijama sada se proverava sva imovina porodice Jovičić, pa tako i svi računi članova porodice u bankama, kao i osnov sticanja nepokretnosti.

Rebić je rekao i da je akcija hapšenja Aleksandra Jovičića spremana gotovo dve godine i da su na tome radili i policija i tužilaštvo.

– Oni se sumnjiče da su uticali na građevinske inspektore, kako bi im oni omogućili da nastave s nelegalnom gradnjom, umesto da se obustavi. Blizu 29 miliona dinara je bio vredan posao na ime tih „usluga“, da se nezakonito gradi – rekao je Rebić.

„Modus operandi“

Podsetimo Jovičić je uhapšen u četvrtak ujutru, pre nego što je stigao na posao u prostorije opštine Palilula. U velikoj policijskoj akciji uhapšeni su i njegovi saradnici – građevinski inspektori i načelnik odeljenja za društvene delatnosti.

Njihov „modus operandi“ je bio sledeći – ucenjivali su investitore da im daju novac kako im na gradilište ne bi slali inspekciju, a potom bi sa njima napravili dogovor.

– Od investitora su uzimali novac „za zaštitu“. To znači da ih ucenjivali da im plate kako im ne bi poslali građevinsku inspeciju i da im niko ne bi izdavao naloge o rušenju. Onda su u službene isprave unosili lažne podatke koji su omogućavali da jednog dana ti objekti mogu da budu uknjiženi, što inače ne bi mogli da budu. Za to sve su uzimali materijalnu nadoknadu – otkriva izvor „Blica“.

Nakon toga, kako se sumnja, u „posao“ su uključivani i ostali članovi porodice Jovičić – tako što je investitorima potom „sugerisano“ da legalizaciju završe preko firme njegovog tasta, a da dizajn enterijera rade preko firme njegove supruge, te je tako njegov profit bio još veći.

Uhapšen Aleksandar Jovičić
„To mi je ušteđevina“

Jovičić je na saslušanju negirao optužbe koje mu se stavljaju na teret i rekao je da je u periodu od 2016. do 2017. godine opština Palilula podnosila najviše prijava protiv ilegalne gradnje.

O 350.000 evra koji su pronađeni u njegovoj kući rekao je da su „ušteđevina i pare od svadbe“.

Kako za „Blic“ kaže Jovičićeva advokatica Zora Dobričanin, predsednik opštine Palilula je izneo odbranu na saslušanju.

– Izneo je detaljnu odbranu, onoliko koliko je mogao s obzirom na to da nije mogao da pročita krivičnu prijavu i nije imao uvid u dokaze pošto mu je samo predočena naredba o sprovođenju istrage – rekla je Dobričanin.

POSTANITE NAS NOVINAR…

Ako imate informaciju koju treba da zna celokupna srpska javnost, ako imate bilo kakav problem, a policija ili bilo koji drzavni organ nece da vam pomogne, na pravom ste mestu! Ako imate fotografiju koju mora da vidi Srbija, ne gubite vreme! Pošaljite nam vest koju ćemo mi, ako za to ima potrebe, i dodatno proveriti. A potom čitajte u feljtonu ili na portalu feljton.rs.

Za naše najvrednije insajdere pripremili smo brojne poklone iznenađenja i vredne nagrade.

pisite nam

feljton.rs@gmail.com

Pratite nas na društvenim mrežama

https://www.instagram.com/feljton.rs/

https://www.facebook.com/feljton.rs+

(feljton.rs/informer)

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sudski kriminal – Glas iz Pritvora

SUDIJE U NOVOM SADU – VI STE SRAMOTA PRAVDE

Ova knjiga nije roman, niti zbirka priča. Ovo je optužnica imenom i prezimenom protiv korumpiranih sudija, tužilaca i advokata koji su potpisivali nezakonite odluke i držali nevine u pritvoru. „Sudski kriminal – Glas iz Pritvora“ otkriva mehanizam sistema u kojem je pravda zamenjena trgovinom uticajem, a zakon – ličnim interesima.

Godinu i po dana pritvora bez osnova je cena ćutanja. Ova knjiga je odgovor – i dokaz da ćutanja više nema.

📖 Otvori knjigu