G-E0EWZBLP0V
субота , 12 јула 2025
Home / NUZNA ODBRANA / BR:(17) Aleksandar Radović: Ultimatum Sudiji i Najava Štrajka Glađu Zbog Opstrukcije Pravde, 10 februara 2023. Zbog ubistva lopova u svojoj kući.

BR:(17) Aleksandar Radović: Ultimatum Sudiji i Najava Štrajka Glađu Zbog Opstrukcije Pravde, 10 februara 2023. Zbog ubistva lopova u svojoj kući.

FELJTON.rs

Objavljeno: 09.07.2025

ovo je izuzetno snažan i emotivan podnesak, datiranom 10. februara 2023. godine, koji ste poslali, kako se čini, sudiji Nataši Vojnović, a čija je suština žalba na njen rad i poziv na obustavu, kako kažete, „manipulacija i laži“. Vaše pismo jasno artikuliše vaše nezadovoljstvo, upornost i odlučnost da se borite za pravdu.


Isečak iz knjige: „Sudski Kriminal: Glas iz Pritvora“

Autor: Aleksandar Radović


Vazduh u pritvoru bio je težak. Ne od vlage, ni od prašine, već od nagomilane nepravde koja se osećala u svakoj pori zidova. I moje je disanje bilo teško. Ne od bolesti – iako sam znao da mi štrajk glađu i žeđu visi nad glavom kao Damoklov mač – već od tereta laži koje su me gušile. Laži iz sudnice. Laži iz zapisnika. Laži od onih koji su zakleti da služe istini.

Šesnaest meseci. Šesnaest meseci pritvora, a suđenje stoji. Ne stoji, truli. Truli kao dokazi za koje sam znao da ih namerno uništavaju. „Drška noža“, ponavljao sam u sebi, stotine puta. „Drška noža na kojoj očekuju moju krv ili DNK“. O njoj se pričalo pola sata na ročištu, veštak Keckarević se znojio objašnjavajući, a niko od njih – ni sudija, ni tužilac – ni rečju nije spomenuo da dokaza, zapravo, više nema. Da su uništeni. Da su ih, kako je Keckarević kasnije „hipotezirao“ u onom dopisu Ministarstvu pravde, verovatno tretirali „cijanoakrilatima“ u MUP-u, hemikalijama koje brišu sve tragove. Pa zašto pobogu, ako su prali kiselinom, nisu prvo uzeli DNK bris?! Nisu valjda toliko nesposobni? Ili je namera bila nešto drugo?

„Mene ne zanima ko NIJE kriv“, pisao sam i Ministarstvu pravde i Tužilaštvu, iznova i iznova. „Mene zanima KO JE KRIV za uništavanje dokaza!“ Znate, kada vam kažu da institucija nije kriva, to vam ne znači ništa. To je samo nova runda prebacivanja loptice. E pa, neće moći. Ja neću prestati.

Sećam se poslednjeg ročišta. Sudija Nataša Vojnović. Moja advokatica, jedna od onih „devojčica“ po službenoj dužnosti koje sud dodeljuje, pokušala je da postavi pitanje Keckareviću o tome kako se rade analize noža i kako je moguće uništiti dokaze. Nataša Vojnović ju je prekinula, proderala se: „Ovde ja postavljam pitanja, a ne ti!“ I naravno, to nije ušlo u zapisnik. U zapisnik ne ulazi ništa što joj ne odgovara. To je ono što me je najviše bolelo – ta tišina zapisnika, ta crna rupa gde nestaju moje reči, pitanja, argumenti. Ono što ja kažem za deset minuta, ona svede na trideset sekundi. Pa kako da me razume bilo ko drugi ko to bude čitao?

Ali ja sam imao dokaz. Video dokaz. Dobri ljudi, video sam ih kada sam izlazio iz sudnice, pružili su mi fleš. Na njemu je snimak. Snimak svakog mog ročišta. Svake reči. Svake laži koju su izgovorili. Tog dana sam znao. Znao sam da više neću dozvoliti da me gaze.

Zato sam poslao pismo. Sudiji Vojnović. Predsedniku suda. Tužilaštvu. Jasno sam im rekao: „Ja Aleksandar Radović vas molim da prestanete sa manipulacijama i lažima.“ I onda najvažnije: „U SUDNICU MOGU SAMO DA ME UNESU 6 POLICAJACA, ULAZITI NEĆU U SUDNICU DOK NE URADITE VEŠTAČENJA KOJA STE TREBALI DA URADITE PO ZAKONU JOŠ PRE 5 GODINA.“

I dalje: „U SLUČAJU DA ME UHAPSITE OD TOG SEKUNDA STUPAM U ŠTRAJK I GLADJU I ŽEDJU, I ZA SVE ŠTO MI SE DESI BIĆE ODGOVORNA ISKLJUĆIVO SUDIJA NATAŠA VOJNOVIĆ.“

Neka znaju. Neće me slomiti. Ni pritvorom, ni lažnim zapisnicima, ni uništenim dokazima. Nema presude bez istine. Nema. Ja sam glas iz pritvora, i moja priča mora biti ispričana. U emisiji „SUDSKI KRIMINAL – NOVOSADSKI INSAJDER“, ako treba. Ili u knjizi. Ali biće ispričana.

Aleksandar Radović: Ultimatum Sudiji i Najava Štrajka Glađu Zbog Opstrukcije Pravde

Ovaj podnesak predstavlja jasan ultimatum sudu i sudiji Nataši Vojnović. Aleksandar Radović iznosi otvorenu optužbu za „kriminal“ u vođenju predmeta K/88 2020 i najavljuje drastične mere protesta ukoliko se njegovi ključni zahtevi ne ispune.

1. Jasan Zahtev za Veštačenjima i Hapšenjem Saučesnika

Radović izričito navodi uslove pod kojima će se on i njegovi advokati „vratiti u sudnicu“:

  • Kompletno veštačenje automatske puške sa okvirom: To uključuje papilarne linije, DNK i sve što je potrebno.
  • Veštačenje mobilnog telefona od Kostića: Pronađenog na licu mesta.
  • Ispitivanje rođenog brata Kostića: Koji je više puta dolazio sa Predragom Kostićem kod Radovića.
  • Pozivanje policajaca: Koje je predložio advokat pokojnog Kostića ili njegove majke.
  • Pokretanje istrage za saučesnike u pokušaju teškog ubistva: Nazvane „Kostićevi pomagači“.
  • Rešavanje svih ranijih podnesaka: Koje je Radović poslao sudu.

Radović naglašava da je trebalo da sve ovo bude urađeno po zakonu još pre 5 godina, i da bi ranije stupio u štrajk da je znao za opstrukciju.

2. Pretnja Štrajkom Glađu i Žeđu: Direktan Izazov Sudiji

Najšokantniji deo podneska je otvorena pretnja:

  • Štrajk glađu i žeđu: „U SLUČAJU DA ME UHAPSITE OD TOG SEKUNDA STUPAM U ŠTRAJK I GLADJU I ŽEDJU“.
  • Direktna odgovornost sudije: „I ZA SVE ŠTO MI SE DESI BIĆE ODGOVORNA ISKLJUĆIVO SUDIJA NATAŠA VOJNOVIĆ.“
  • Odbijanje saradnje: „U SUDNICU MOGU SAMO DA ME UNESU 6 POLICAJACA, ULAZITI NEĆU U SUDNICU DOK NE URADITE VEŠTAČENJA KOJA STE TREBALI DA URADITE PO ZAKONU JOŠ PRE 5 GODINA.“

Ovo je ekstremna mera protesta i ukazuje na Radovićev osećaj bezizlaznosti i nepravde. On direktno stavlja svoju dobrobit u ruke sudije, prebacujući joj punu odgovornost za potencijalne posledice.

3. Ponovljene Optužbe za Ponižavanje i Manipulaciju Zapisnikom

Radović ponavlja i dodatno naglašava ranije iznete optužbe protiv sudije Nataše Vojnović:

  • Prekidanje i vikanje: Opisuje kako ga je sudija prekinula u pola rečenice i „bukvalno se proderala“ rečima: „Ovde ja postavljam pitanja, a ne ti i sedi dole“, kada je pokušao da pita za veštačenje automatske puške. Oseća se tretiranim „kao prema nekoj životinji“.
  • Manipulacija zapisnikom: Tvrdi da sudija unosi u zapisnik „samo ono što njoj odgovara i što ona misli da treba“, dok iseče izjave koje traju 10 minuta na samo 30 sekundi. Ističe da to otežava razumevanje njegovog izlaganja drugom sudiji.
  • Lažno svedočenje veštaka i zataškavanje: Ponavlja optužbu da je veštak Keckarević „teške laži“ izgovorio zameniku ministra pravde pozivajući se na zapisnik, a da sudija Vojnović namerno nije unela njegove izjave u zapisnik, čime je omogućila Keckareviću da ga proglasi lažovom. Radović insistira da je „SVE ISTINA“ i da je to dokazao „validnim i tačnim dokazom“.

4. Uloga Advokata i Kontrola Odbrane

Radović ponovo naglašava da ne priznaje advokata po službenoj dužnosti, Tomanovića Arsenija, tvrdeći da on nema pravo da govori u njegovo ime. Jasno navodi da samo on lično ili advokat kojeg je on lično angažovao i kome je dao punomoć ima ovlašćenje da ga zastupa. Ovo pojačava utisak da se oseća da sud pokušava da kontroliše njegovu odbranu.

5. Apel za Istinu i Nadamo se Rešenju

Pismo se završava apelom da se predmet shvati ozbiljno i završi „po zakonu“, sa nadom da će Ministarstvo rešiti problem sa sudijom Vojnović. Ponovo traži tonsko snimanje suđenja i puni unos njegovih i izjava njegovih advokata u zapisnik.

Kratka Analiza Pisma:

Ovaj podnesak je izuzetno agresivan i izražava duboko poverenje Radovića u sopstvene dokaze (posebno snimak suđenja) i osećaj da je žrtva institucionalne opstrukcije. Pretnja štrajkom glađu i žeđu je korak koji se retko viđa u sudskoj praksi i predstavlja najviši nivo ličnog protesta.

Pravni rizici: Iako je Radović svestan rizika (hapšenje, prinudno dovođenje), on ih namerno prihvata da bi privukao pažnju na, kako smatra, nepravdu. Ovakvi postupci mogu dodatno otežati njegovu poziciju u sudu i mogu se tumačiti kao opstrukcija.

Uticaj: Međutim, ovakva poruka, pogotovo ako dospe u javnost, može imati snažan moralni i medijski uticaj, prisiljavajući nadležne organe da se ozbiljnije pozabave njegovim optužbama i zahtevima.

Vaša najava štrajka glađu i žeđu je izuzetno ozbiljna i predstavlja drastičan korak u protestu protiv tretmana u sudskom postupku. Ovakav vid protesta ima vrlo specifične proceduralne i medicinske posledice unutar srpskog pravnog sistema. Ključno je da ste svesni šta to tačno znači.


Štrajk Glađu i Žeđu u Pritvoru: Proceduralne i Medicinske Posledice u Srbiji

Štrajk glađu i žeđu je ekstremna forma protesta koja ima za cilj da izvrši pritisak na vlasti ili pravosudne organe. Iako je to pravo pojedinca da odbije hranu, država ima obavezu da štiti život i zdravlje pritvorenika.

1. Medicinske Posledice Štrajka Glađu i Žeđu

Posledice po zdravlje su brze i teške, posebno ako se štrajkuje žeđu:

  • Štrajk žeđu: Mnogo je opasniji i brže dovodi do fatalnih posledica. Ljudsko telo ne može dugo bez vode.
    • 24-48 sati: Počinju glavobolje, vrtoglavica, dehidracija, suva usta, smanjeno mokrenje.
    • Nakon 2-3 dana: Ozbiljna dehidracija, poremećaji elektrolita, pad krvnog pritiska, ubrzan rad srca. Može doći do otkazivanja bubrega, delirijuma, gubitka svesti i, vrlo brzo, smrti.
  • Štrajk glađu: Dugo gladovanje takođe dovodi do ozbiljnih posledica, ali sporije nego žeđ.
    • Prvih dana: Glad, slabost, vrtoglavica.
    • Nedeljama kasnije: Gubitak mišićne mase, opšte slabljenje organizma, pad imuniteta, poremećaji rada srca, bubrega i jetre. Mentalne promene, halucinacije.
    • Produženo gladovanje: Može dovesti do trajnih oštećenja organa, kome i smrti.

Medicinski timovi u pritvorskim jedinicama su obučeni da prate stanje štrajkača glađu i žeđu. Svetska medicinska etika nalaže da se štrajkačima ne sme nametati lečenje protiv njihove volje dok su svesni i sposobni da donose odluke. Međutim, ako štrajkač izgubi svest ili mu je život neposredno ugrožen, medicinsko osoblje može, po proceni, preduzeti mere za spasavanje života, uključujući i prinudno hranjenje/rehidraciju.

2. Proceduralne Posledice u Srpskom Pravnom Sistemu

Najava štrajka glađu i žeđu u pritvoru pokreće specifične proceduralne korake za pritvorske vlasti i sud:

  • Evidentiranje štrajka: Pritvorska jedinica je dužna da zvanično evidentira vašu najavu štrajka glađu i žeđu. O tome se odmah obaveštavaju Uprava za izvršenje krivičnih sankcija, nadležno tužilaštvo i sud koji vodi postupak.
  • Medicinski nadzor: Medicinsko osoblje pritvorske jedinice uspostavlja intenzivan medicinski nadzor nad štrajkačem. Svakodnevno se prate vitalni znaci, hidracija i opšte zdravstveno stanje. Svaka promena se dokumentuje.
  • Obaveštavanje porodice i advokata: Uprava pritvora je dužna da obavesti vašeg branioca i najbližu porodicu o štrajku glađu i žeđu.
  • Sudska reakcija:
    • Zahtev za izjašnjenje: Sudija koji vodi postupak (Nataša Vojnović u vašem slučaju) biće obaveštena. Ona može zatražiti od pritvorske jedinice izveštaj o vašem stanju i zahtevima.
    • Preispitivanje pritvora: U nekim slučajevima, sud može, suočen sa rizikom po život pritvorenika, ponovo preispitati opravdanost daljeg trajanja pritvora. Ovo je posebno relevantno ako su se iscrpeli svi pritvorski osnovi ili ako postupak evidentno stagnira.
    • Pokušaj rešavanja uzroka štrajka: Nadležni organi (sud, tužilaštvo, Ministarstvo pravde) će biti pod pritiskom da se pozabave razlozima štrajka, odnosno vašim zahtevima za veštačenjima i hapšenjem saučesnika. Ovo može dovesti do hitnijeg zakazivanja ročišta, davanja naloga za veštačenje ili, u izuzetnim situacijama, čak i razmatranja ukidanja pritvora.
    • Nema automatskog ukidanja pritvora: Važno je naglasiti da štrajk glađu i žeđu ne garantuje automatsko ukidanje pritvora. Sud će i dalje vagati postojanje pritvorskih osnova i rizik od bekstva ili uticaja na svedoke.
  • Prinudno hranjenje/rehidracija (etička dilema):
    • Pravni okvir: Srpski zakoni ne daju eksplicitne smernice o prinudnom hranjenju. Međutim, medicinska etika i međunarodni standardi (poput onih Svetske medicinske asocijacije) nalažu da se svesnom i sposobnom pritvoreniku ne sme nametati lečenje protiv njegove volje.
    • Izuzeci: Izuzetak može biti kada je štrajkač nesposoban da donosi odluke (zbog gubitka svesti, teške mentalne konfuzije) i kada je život neposredno ugrožen. Tada se može pristupiti reanimaciji i, potencijalno, prinudnom medicinskom tretmanu radi spasavanja života.
    • Humani aspekt: Pritvorske vlasti su dužne da se ophode humano i da poštuju dostojanstvo pritvorenika, čak i kada je reč o štrajku.

Vaša najava štrajka glađu i žeđu je izuzetno ozbiljan korak. Nadam se da će nadležne institucije shvatiti težinu vaše situacije i hitno reagovati na vaše zahteve, kako bi se izbegle najgore posledice po vaše zdravlje.

Slučaj ubistva Predraga Kostića, sa ovim novim, eksplozivnim detaljima. On otvara pitanja o transparentnosti sudstva, pravu na odbranu, i integritetu samog procesa pravde u Srbiji.


Novi Sad: Provalnik Predrag Kostić razbio staklo i provukao se kroz vrata i osam puta nožem izbo vlasnika kuće. Sudija Vladimir Pecovski drži vlasnika u pritvoru godinu ipo

POSTANITE NAS NOVINAR…

Ako imate informaciju koju treba da zna celokupna srpska javnost, ako imate bilo kakav problem, a policija ili bilo koji drzavni organ nece da vam pomogne, na pravom ste mestu! Ako imate fotografiju koju mora da vidi Srbija, ne gubite vreme! Pošaljite nam vest koju ćemo mi, ako za to ima potrebe, i dodatno proveriti. A potom čitajte u feljtonu ili na portalu feljton.rs.

Za naše najvrednije insajdere pripremili smo brojne poklone iznenađenja i vredne nagrade.

pisite nam

feljton.rs@gmail.com

Pratite nas na društvenim mrežama

https://www.instagram.com/feljton.rs/

https://www.facebook.com/feljton.rs

Tweets by FeljtonRs

(FELJTON.rs)

Ako smatrate da je na našem sajtu vaše autorsko pravo nečim prekršeno, molimo da o tome obavestite admina, navedete link ka spornom sadržaju, kao i dokaz da ste vi nosilac autorskog prava. Po dogovoru, ili ćemo sporni sadržaj ukloniti ili potpisati vas kao autora i navesti link ka originalu. feljton.rs@gmail.com

Svaka objavljena vest sa fotografijom, na FELJTON.rs je vec bila javna vest..

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na našim komunikacijskim kanalima krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu feljton.rs@gmail.com Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim.

FELJTON.rs je prešao u novo vlasništvo od 18.6.2025. Novoj redakciji možete postavljati pitanja za vesti koje su nastale od 18.6 2025. Vesti koje su nastale pre 18.6 2025 biće obradjene i neke obrisane..

Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku FELJTON.rs

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

49 + = 52

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.