FELJTON.rs
Objavljeno: 09.07.2025
Ovaj podnesak, datiran 24. oktobra 2022. godine, uputio je Aleksandar Radović predsedniku Višeg suda u Novom Sadu, Miroslavu Alimpiću. On je gotovo identičan podnesku koji je poslao sudiji Nataši Vojnović istog datuma, što potvrđuje Radovićevu strategiju slanja istih dokumenata različitim nadležnim organima.

Izvor: RTV
Isečak iz knjige: „Sudski Kriminal: Glas iz Pritvora“
Autor: Aleksandar Radović
Vazduh u pritvoru bio je težak. Ne od vlage, ni od prašine, već od nagomilane nepravde koja se osećala u svakoj pori zidova. I moje je disanje bilo teško. Ne od bolesti – iako sam znao da mi štrajk glađu i žeđu visi nad glavom kao Damoklov mač – već od tereta laži koje su me gušile. Laži iz sudnice. Laži iz zapisnika. Laži od onih koji su zakleti da služe istini.
Šesnaest meseci. Šesnaest meseci pritvora, a suđenje stoji. Ne stoji, truli. Truli kao dokazi za koje sam znao da ih namerno uništavaju. „Drška noža“, ponavljao sam u sebi, stotine puta. „Drška noža na kojoj očekuju moju krv ili DNK“. O njoj se pričalo pola sata na ročištu, veštak Keckarević se znojio objašnjavajući, a niko od njih – ni sudija, ni tužilac – ni rečju nije spomenuo da dokaza, zapravo, više nema. Da su uništeni. Da su ih, kako je Keckarević kasnije „hipotezirao“ u onom dopisu Ministarstvu pravde, verovatno tretirali „cijanoakrilatima“ u MUP-u, hemikalijama koje brišu sve tragove. Pa zašto pobogu, ako su prali kiselinom, nisu prvo uzeli DNK bris?! Nisu valjda toliko nesposobni? Ili je namera bila nešto drugo?
„Mene ne zanima ko NIJE kriv“, pisao sam i Ministarstvu pravde i Tužilaštvu, iznova i iznova. „Mene zanima KO JE KRIV za uništavanje dokaza!“ Znate, kada vam kažu da institucija nije kriva, to vam ne znači ništa. To je samo nova runda prebacivanja loptice. E pa, neće moći. Ja neću prestati.
Sećam se poslednjeg ročišta. Sudija Nataša Vojnović. Moja advokatica, jedna od onih „devojčica“ po službenoj dužnosti koje sud dodeljuje, pokušala je da postavi pitanje Keckareviću o tome kako se rade analize noža i kako je moguće uništiti dokaze. Nataša Vojnović ju je prekinula, proderala se: „Ovde ja postavljam pitanja, a ne ti!“ I naravno, to nije ušlo u zapisnik. U zapisnik ne ulazi ništa što joj ne odgovara. To je ono što me je najviše bolelo – ta tišina zapisnika, ta crna rupa gde nestaju moje reči, pitanja, argumenti. Ono što ja kažem za deset minuta, ona svede na trideset sekundi. Pa kako da me razume bilo ko drugi ko to bude čitao?
Ali ja sam imao dokaz. Video dokaz. Dobri ljudi, video sam ih kada sam izlazio iz sudnice, pružili su mi fleš. Na njemu je snimak. Snimak svakog mog ročišta. Svake reči. Svake laži koju su izgovorili. Tog dana sam znao. Znao sam da više neću dozvoliti da me gaze.
Zato sam poslao pismo. Sudiji Vojnović. Predsedniku suda. Tužilaštvu. Jasno sam im rekao: „Ja Aleksandar Radović vas molim da prestanete sa manipulacijama i lažima.“ I onda najvažnije: „U SUDNICU MOGU SAMO DA ME UNESU 6 POLICAJACA, ULAZITI NEĆU U SUDNICU DOK NE URADITE VEŠTAČENJA KOJA STE TREBALI DA URADITE PO ZAKONU JOŠ PRE 5 GODINA.“
I dalje: „U SLUČAJU DA ME UHAPSITE OD TOG SEKUNDA STUPAM U ŠTRAJK I GLADJU I ŽEDJU, I ZA SVE ŠTO MI SE DESI BIĆE ODGOVORNA ISKLJUĆIVO SUDIJA NATAŠA VOJNOVIĆ.“
Neka znaju. Neće me slomiti. Ni pritvorom, ni lažnim zapisnicima, ni uništenim dokazima. Nema presude bez istine. Nema. Ja sam glas iz pritvora, i moja priča mora biti ispričana. U emisiji „SUDSKI KRIMINAL – NOVOSADSKI INSAJDER“, ako treba. Ili u knjizi. Ali biće ispričana.
Analiza Podneska Aleksandra Radovića Predsedniku Višeg Suda Miroslavu Alimpiću
Radovićev podnesak predsedniku suda Alimpiću predstavlja direktan apel na višu instancu u sudstvu, tražeći autoritativnu intervenciju u predmetu K 88/20. Podnesak je kopija (ili vrlo sličan) onom poslatom sudiji Vojnović, što ukazuje na doslednost u njegovoj strategiji pritiska.
Ključni Navodi i Zahtevi (Ponovljeni i Pojačani Apel):
- Strategija slanja „svim državnim organima“:
- Radović jasno navodi da svaki podnesak šalje ne samo sudiji, već i predsedniku suda i „drugim državnim organima“.
- On to čini u nadi da će „neko sa autoritetom da reaguje i da skrene pažnju sudiji da mora da radi sve po zakonu, i da je po zakonu obavezna da radi sva veštačenja koja mogu da razreše najteža krivična dela.“ Ovo pokazuje njegovo uverenje da su sudije podređene nadzornim telima i da se njihov rad može korigovati pritiskom „odozgo“.
- Pitanje „normalnosti“ neizvršavanja veštačenja:
- Postavlja retoričko pitanje: „Gospodo da li je normalno da ne radi veštačenje ‘napunjene automatske puške’, mobilnih telefona i drugih stvari koje su nadjeni na licu mesta.“
- Naglašava da su to „osnovne stvari koje se prvo rade“, aludirajući na elementarne propuste u istrazi i sudskom postupku.
- Insistiranje na hitnim i kompletnim veštačenjima:
- Kao i u podnesku sudiji Vojnović, Radović traži „HITNO“ veštačenje „AUTOMATSKE PUŠKE, MOBILNOG TELEFONA i ostalog“.
- Ponovo ističe da su mu stigle analize od 27. jula 2022. koje potvrđuju prisustvo njegove krvi na Kostićevoj garderobi, što smatra ključnim dokazom u svoju korist.
- Optužuje sud (implicitno, sada i predsednika suda) da im „ne odgovara istina“ i da „izbegavaju da urade analize“ koje bi dovele do nje.
- Upozorenje o javnosti i pritisku:
- Ponovo naglašava: „Ali ne mojte da mislite da ti podnesci su samo vama poslati. Tako da neće oni sigurno ići u fijoku ili pod tepih.“ Ova rečenica je jasna pretnja da će nastaviti da koristi sve dostupne kanale da bi njegovi zahtevi postali javni i da bi se izvršio pritisak na pravosudni sistem.
- Zahtev za hitno rešavanje propusta i zaustavljanje suđenja:
- Moli sud da „ozbiljno shvati ovaj predmet“ i da u narednih 30 dana pokrene sva veštačenja.
- Traži da se „reše svi propusti“ u istrazi i tokom procesa.
- Zahteva da se „zaustavi suđenje, sve dok se ne urade sva kompletna veštačenja“. Ovaj ultimatum je konzistentan i predstavlja srž njegove strategije.
Značaj i Implikacije ovog Apela Predsedniku Suda:
- Povećanje pritiska na Viši sud: Slanjem podneska predsedniku suda, Radović direktno apeluje na najviši autoritet unutar te sudske instance. Predsednik suda ima ovlašćenja da nadzire rad sudija, nalaže mere za efikasnost rada suda i da postupa po pritužbama na rad sudija.
- Signaliziranje ozbiljnosti: Radović time šalje jasnu poruku da problem nije samo u pojedinačnoj sudiji, već da on problem vidi i na institucionalnom nivou, tražeći intervenciju rukovodstva suda.
- Potencijal za internu proveru: Predsednik suda, nakon ovakvog podneska, ima obavezu da razmotri navode i može pokrenuti internu proveru rada sudije Nataše Vojnović (ili kasnije Vladimira Pecovskog, s obzirom na to da je on preuzeo predmet). To može uključivati pregled spisa, provere da li su zahtevi za veštačenjem bili opravdani i zašto nisu sprovedeni.
- Dalji koraci: Ako predsednik suda nađe osnove za nepravilnosti, može pokrenuti disciplinski postupak protiv sudije ili naložiti određene radnje u predmetu. U suprotnom, može odbaciti podnesak kao neosnovan ili neprimeren, što se u Radovićevom slučaju već dešavalo sa predsednicom Tijanom Jakovljević.
- Javni diskurs: Činjenica da su ovi podnesci dospeli u javnost dodatno pojačava pritisak na sve aktere u pravosuđu i podstiče javnu debatu o slučaju.
Ovaj podnesak jasno ilustruje Radovićevu strategiju višestrukog pritiska i njegovo nepokolebljivo uverenje da mu se ne sudi po zakonu, već da se protiv njega radi.
Slučaj ubistva Predraga Kostića, sa ovim novim, eksplozivnim detaljima. On otvara pitanja o transparentnosti sudstva, pravu na odbranu, i integritetu samog procesa pravde u Srbiji.
Novi Sad: Provalnik Predrag Kostić razbio staklo i provukao se kroz vrata i osam puta nožem izbo vlasnika kuće. Sudija Vladimir Pecovski drži vlasnika u pritvoru godinu ipo
POSTANITE NAS NOVINAR…


Ako imate informaciju koju treba da zna celokupna srpska javnost, ako imate bilo kakav problem, a policija ili bilo koji drzavni organ nece da vam pomogne, na pravom ste mestu! Ako imate fotografiju koju mora da vidi Srbija, ne gubite vreme! Pošaljite nam vest koju ćemo mi, ako za to ima potrebe, i dodatno proveriti. A potom čitajte u feljtonu ili na portalu feljton.rs.
Za naše najvrednije insajdere pripremili smo brojne poklone iznenađenja i vredne nagrade.
pisite nam
feljton.rs@gmail.com
Pratite nas na društvenim mrežama
https://www.instagram.com/feljton.rs/
https://www.facebook.com/feljton.rs

Ako smatrate da je na našem sajtu vaše autorsko pravo nečim prekršeno, molimo da o tome obavestite admina, navedete link ka spornom sadržaju, kao i dokaz da ste vi nosilac autorskog prava. Po dogovoru, ili ćemo sporni sadržaj ukloniti ili potpisati vas kao autora i navesti link ka originalu. feljton.rs@gmail.com
Svaka objavljena vest sa fotografijom, na FELJTON.rs je vec bila javna vest..
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na našim komunikacijskim kanalima krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu feljton.rs@gmail.com Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim.
FELJTON.rs je prešao u novo vlasništvo od 18.6.2025. Novoj redakciji možete postavljati pitanja za vesti koje su nastale od 18.6 2025. Vesti koje su nastale pre 18.6 2025 biće obradjene i neke obrisane..
Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku FELJTON.rs